Od kiedy zakończyłem etap Wycieczek Bieszczady według Barnaby, zjechałem z gór i zostałem gnidą miejską, co pewien czas powracają pytania„ co polecasz na pierwszy wyjazd w Bieszczady”. Pytania te dotyczą kwestii mniej książkowych: noclegów i knajp. Pora uporać się z tą częścią, której nie chcę rozdmuchiwać na kartach przewodnika „Nieodkryte Bieszczady istnieją naprawdę”. I tak:

Noclegi w Bieszczadach, które mogę polecić

Nocleg w Rajskiem: Rajski gościniec

gdzie w bieszczady rajski gosciniec

Rajski Gościniec, to miejsce z którego sam nigdy osobiście nie korzystałem. Bywałem tam przy okazji odwiedzin innych pasjonatów Bieszczad- moich rodziców. Podczas odwiedzin zauważyłem, że zawsze w obejściu panuje ład i porządek, pokoje są świeże i czyste a łazienki przestronne i wygodne (no i też czyste). Sam fakt, że agitatorzy powiedzenia "ordnung muss sein" (pruskie "porządek musi być") świadczy dobrze o tym przybytku. Poznałem też gospodarzy, to serdeczni, dyskretni i nie narzucający się ludzie. Atutem miejsca jest dystans do takich "centrów" jak Polańczyk, Wetlina czy Cisna. Tutaj jest serio cicho i spokojnie, nie tylko w nocy. 

Kontakt na Rajski Gościniec

Małgorzata Koncewicz

Tel 606 833 107
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Rajskie 3, 38-610 Polańczyk

http://rajskigosciniec.pl/kontakt/

 

Nocleg w Cisnej: Szymkówka

Gdzie w Bieszczady Szymkowka Cisna

Agroturystyka w której kuchnia powinna być znakiem towarowym. Warto brać noclegi z wyżywieniem. Warunki noclegowe przeciętne, ceny niewysokie. Żarcie- najlepsze.

To właśnie Krzyśkowi, gospodarzowi Szymkówki pochwaliłem się pierwszemu gotowym przewodnikiem po Bieszczadach. To od niego usłyszałem o najbliższej i tej dalszej okolicy oraz zdobyłem materiał do drugiej części przewodnika. Kulinarny obieżyświat, który odnajduje się z plecakiem i przy swojej bieszczadzkiej książce kucharskiej.

Kontakt do Szymkówki 

Tel 696 585 410, 608 156 174
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Cisna 54

https://www.facebook.com/Szymkówka-Bieszczady-Cisna-167484346616763

 

Nocleg u Markuców w Zawozie nad Zalewem Solińskim

Gdzie w Bieszczady Zawoz 41

Nocleg w Zawozie to dobre miejsce na lato, oraz dla wszystkich, chętnych poznać okolice Zalewu. W połowie drogi miedzy wschodnim wybrzeżem pełnym tętniącej życiem natury, a zdrojowym nabrzeżem na zachodzie. Zaletą noclegu jest lokalizacja, ceny no i fakt, że udostępniane są osobne domki zapewniające swobodę wypoczynku.

Ten adres znam od swojej drugiej podróży w Bieszczady. Vis a vis kościoła, agroturystykę prowadzą ludzie z krwii i kości Bieszczadzcy. To właśnie podczas noclegu w Zawozie jechałem pierwszy raz na oklep po Bieszczadzkiej łące. Licznych wspomnień przybywa a wszystkie wiążą się z serdeczną gościną. 

Kontakt do Zawozu

Tel 501 316 228, (013) 469 27 21
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zawóz 41

http://zawoz41.pl

 

Nocleg w Kolibie pod Caryńską

Gdzie w Bieszczady Koliba pod Caryńską

Absolutną i najważniejszą zaletą obiektu to miejscówa. Widoki fantastyczne. Gospodarz to z krwii i kości turysta, zawsze chętny na wieczorne biesiady i pogawędki. Ceny umiarkowane.

Przy pierwszych wizytach w Kolibie witała mnie czarnooka gospodyni. Wnet przyszła zmiana gospodarzy, Tomek szybko przełamał fakt, że jest nowy. Wiele moich studenckich wypadów plecakowych konczyło lub zaczynało się w Kolibie. Doszło do tego że na pytanie "a po ile gleba?", Tomek, stojąc tyłem do okienka odpowiadał "po tyle samo Pyrusie jeden". Zawsze znalazłem tu suchy i bezpieczny kąt, choć często pojawiałem się w połowie ostatniej połówki. Na ogół sam też zasypiałem ostatni :-) 

Gościnę Tomka kojarzę z niekończącą się chęcią gawędy, gitarą. Choć Koliba jest względnie nowym i sporym budynkiem, ciągle panuje tu atmosfera starego schroniska. 

div>

Kontakt do Koliby pod Caryńską

Tel: 13 461 18 48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Caryńskie 1 

http://koliba.bieszczady.pl

  

Nocleg w Grzechowisku w Wetlinie


Gdzie w Bieszczady Grzechowisko

Dom wypoczynkowy, z którego wiele razy obierałem turystów na wycieczki. Standard wysoki. Pozytywnie wyróżnia się tu lokalizacja. Niby głośna Wetlina, ale na uboczu, w zaciszu, ponad wsią. Ładny widok. Ceny wysokie, ale jak na Wetlinę standardowe.

O obiekcie wiem tyle, że wszyscy turyści których woziłem na Bieszczadzkich Wycieczkach byli zadowoleni z pobytu i względnie wysokiego standardu. Polecam przez pryzmat licznych, pozytywnie wypowiadających się turystów, których z Grzechowiska odbierałem osobiście.

Gdzie w Bieszczady Grzechowisko

Kontakt do Grzechowiska

Tel 506 873 869
Wetlina 130

http://grzechowisko.pl

 

Hotel Arłamów

Gdzie w Bieszczady Arłamów 

Kwintesencja bieszczadzkiego splendoru. Lotnisko, hotel, spa i Bieszczady w wydaniu de luxe.

Tu od siebie nie dodam nic. Jako osoba ceniąca sobie warunki trapersko- leśne, nie wiem nic o tym obiekcie. Czasem, kiedy ktoś jedzie w Bieszczady nie tylko dla konktaktu z naturą, ale też po to aby nie musieć się niczym martwić. Dość powiedzieć, że nawet sam ex Presidente nie narzekał na obsługę obiektu, a od jego ostatniego pobytu standard się znacznie podniósł.

Kontakt do Arłamowa

Tel: 13 443 10 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Arłamów,

http://www.arlamow.pl

 

Chatka na końcu świata w Starym Łupkowie

Gdzie w Bieszczady Łupków

Jedno z moich ulubionych miejsc. W Łupkowie nie ma nic. Spokój, cisza, gościnna domowa atmosfera oto główne zalety Łupkowa. Superowe miejsce aby wypocząć od miejskich trudów. Ceny budżetowe.

Obiekt biegunowo odległy od standardu Arłamowa. Jest tyle co powinno i nic ponad to co konieczne do podziwiania przyrody. Wypoczynek może wiązać się z chodzeniem do studni czy pomocą w zbieraniu grzybów. Entuzjaści lenistwa mają do dyspozycji niekończące się łąki. Chatka w niepozornym miejscu często odwiedzana jest przez naturalnych gospodarzy lasu. Sam obiekt przez swój traperski charakter jest autentyczną ostoją tego, czym dawniej zasłynęły Bieszczady. 

Gdzie w Bieszczady Łupków

Gospodarzy poznałem na początku swojego dłuższego pobytu w Bieszczadach. Ludzie uczciwi, pracowici i nieco z korbą w głowie do czynów zwariowanych. To z nimi wykonałem większość najbardziej pierdolniętych zdjęć w Bieszczadach. Marcin wiózł mnie do Leska jak przypadkowo jebłem się siekierą w nogę i to z Marcinem zaliczyłem najsroższe wklejenie Land Rovera, które skonczyło się rozsadzeniem chłodnicy. Karolina natomiast nie zaśmiała mi się w twarz, czytając szczotę przewodnika i to z Karoliną utknąłem autem na środku prostej drogi na środku łąki. Jako gospodarze ludzie gościnni towarzyscy i niezawodni.

Kontakt do Chaty w Łupkowie

Tel: Marcin 570974539, Karola 505826103,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
S
tary Łupków,

www.facebook.com/ChatkaNaKoncuSwiataWLupkowie

 

Ośrodek Wisan w Bystrem

Gdzie w Bieszczady Wisan

Ciekawe rodzinne miejsce. W ośrodku znajdują się domki typu „Brda” z kominkiem. W domku na dole znajduje się salon z kominkiem i kanapą na której się wyśpią 2 osoby bez problemów, aneks kuchenny, łazienka, telewizor. Na górze domku są dwa małe pokoje dwuosobowe. Domki maja centralne ogrzewanie z części hotelowej. W części hotelowej na piętrze kilka pokoi wyremontowanych około 2014 roku. Pokoje z łazienką, lodówką i telewizorem i balkonem. Na parterze recepcja i stołówka. Bilard. Na terenie ośrodka znajduje się basen na powietrzu.

Ciekawe miejsce dla rodzin z dziećmi, oraz dla tych, którzy chcą mieszkać blisko górskich szlaków a stronią od zgiełku. 

Gdzie w Bieszczady Wisan

Kontakt do Wisan w Bystrem

Tel: 13 468 44 05
Bystre 1 

https://osrodek.wisan.pl

 

Gościniec Pod Jaskiniami 

Gdzie w Bieszczady Pod JaskiniamiSkromny pensjonat. Pokoje z łazienkami. Można wykupić wyżywienie. właścicielka pensjonatu dobrze gotuje. Miejsce zacne pozbawione zasięgu komórkowego.

Gdzie w Bieszczady Pod Jaskiniami

Kontakt do Gościńca Pod Jaskiniami

Nasiczne 2a, Nasiczne
+13 461 08 96

http://www.podjaskiniami.pl

 

Widok Bieszczady

Gdzie w Bieszczady Widokbieszczady

Ładne pokoje i domki. wszystkie wyposażone są w łazienki. Gospodarze mogą przyjąć dużo gości. Serwują też swoim gościom posiłki.

Kontakt do "Widok Bieszczady"

Pokoje Gościnne ”Widok”
Przysłup 12, 38-608 Wetlina

606 990 245

http://widokbieszczady.pl

 

Dom na skraju Parku Narodowego

Gdzie w Bieszczady Dom Na Skraju

 

Cały dom do wynajęcia w systemie Air B`n`B. Super miejscówka faktycznie na skraju Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Na dom składają się trzy pokoje na piętrze plus jedna łazienka na górze i duży salon na dole plus łazienka. W salonie znajduje się aneks kuchenny. Obok domu do dyspozycji Bieszczadzkich Turystów jest miejsce na ognisko i wędzarnia

Strona do rezerwacji domu na skraju Bieszczadzkiego PN

https://www.airbnb.pl/rooms/6181813?source_impression_id=p3_1567497714_lSasGXK5qaYO0rCX

 

Karczmy i knajpy w Bieszczadach, gdzie napchasz kałdun i pohulasz przy kielichu.. 

niebawem  : - )

 

 

 

Zamów przewodnik po Bieszczadach!

Przekonaj się, że „Nieodkryte Bieszczady istnieją naprawdę”.