Beksiński nieznany w Poznaniu
Bieszczadzkie atrakcje w Poznaniu

Od pewnego czasu, w Poznaniu gościmy wystawę Beksińskiego. W Starym Browarze w Poznaniu wystawa obejmuje 3 sale. Prezentowane są liczne szkice jeszcze z dzieciństwa „Beksy”, można podziwiać rysunki z okresu wczesnej twórczości a także obrazy z różnych okresów twórczości autora. Sporą część wystawy Beksińskiego zajmują fotografie i grafika komputerowa. I dobrze, z odpowiednim komentarzem, te najmniej dla mnie atrakcyjne prace nabrały walorów i zacząłem przyglądać im się ze sporą ciekawością. Na 2 ekranach prezentowane są filmy, na których omawiana jest twórczość artysty, są fragmenty wywiadów, wypowiedzi krytyków sztuki.  

 

Wystawa „Beksiński nieznany” w Poznaniu

Nie ma się co czarować. Największą atrakcją są pokazy obrazów z wykorzystaniem technologii Virtual Reality. Prezentacja VR Beksińskiego jest podobna do tej w Sanoku. Prezentowane są inne obrazy i uczestnik prezentacji przechodzi z obrazu do obrazu bezpośrednio, z pominięciem korytarza, który bądź co bądź pasuje do kompozycji z Sanoka. Zaletą prezentacji w Poznaniu jest fakt, że dostępnych jest wiele zestawów i nie robią się zatory, tak jak ma to miejsce w Sanoku. Serdecznie zapraszam wszystkich entuzjastów Beksy, Bieszczad i dobrej sztuki.  

Zapraszam do obejrzenia prezentacji promującej pokaz w Sanoku. Film w Poznaniu nieco się różni pod względem ilości i tytułów prezentowanych obrazów. Sama technika przedstawienia obrazu jest taka sama.   

 

Organizatorem wystawy jest „Fundacja Beksiński”, Stary Browar w Poznaniu oraz Muzeum Historyczne w Sanoku. 
Miejsce wystawy: Galeria na Dziedzińcu Sztuku, Stary Browar. 
Godziny otwarcia: od 12:00 do 20:00  

 
 

Zamów przewodnik po Bieszczadach!

Przekonaj się, że „Nieodkryte Bieszczady istnieją naprawdę”.