Od kiedy zakończyłem etap Wycieczek Bieszczady według Barnaby, zjechałem z gór i zostałem gnidą miejską, co pewien czas powracają pytania„ co polecasz na pierwszy wyjazd w Bieszczady”. Pytania te dotyczą kwestii mniej książkowych: noclegów i knajp. Pora uporać się z tą częścią, której nie chcę rozdmuchiwać na kartach przewodnika „Nieodkryte Bieszczady istnieją naprawdę”. I tak:

Noclegi w Bieszczadach, które mogę polecić

Nocleg w Rajskiem: Rajski gościniec

noclegi w bieszczadach Dom Rajski Gosciniec

Rajski Gościniec, to miejsce z którego sam nigdy osobiście nie korzystałem. Bywałem tam przy okazji odwiedzin innych pasjonatów Bieszczad- moich rodziców. Podczas odwiedzin zauważyłem, że zawsze w obejściu panuje ład i porządek, pokoje są świeże i czyste a łazienki przestronne i wygodne (no i też czyste). Sam fakt, że agitatorzy powiedzenia "ordnung muss sein" (pruskie "porządek musi być") świadczy dobrze o tym przybytku. Poznałem też gospodarzy, to serdeczni, dyskretni i nie narzucający się ludzie. Atutem miejsca jest dystans do takich "centrów" jak Polańczyk, Wetlina czy Cisna. Tutaj jest serio cicho i spokojnie, nie tylko w nocy. 

Małgorzata Koncewicz

Tel 606 833 107
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Rajskie 3, 38-610 Polańczyk

http://rajskigosciniec.pl/kontakt/

 

 

Nocleg w Cisnej: Szymkówka

noclegi w bieszczadach szymkowka cisna
Agroturystyka w której kuchnia powinna być znakiem towarowym. Warto brać noclegi z wyżywieniem. Warunki noclegowe przeciętne, ceny niewysokie. Żarcie- najlepsze.

To właśnie Krzyśkowi, gospodarzowi Szymkówki pochwaliłem się pierwszemu gotowym przewodnikiem po Bieszczadach. To od niego usłyszałem o najbliższej i tej dalszej okolicy oraz zdobyłem materiał do drugiej części przewodnika. Kulinarny obieżyświat, który odnajduje się z plecakiem i przy swojej bieszczadzkiej książce kucharskiej.

 

Tel 696 585 410, 608 156 174
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Cisna 54

https://www.facebook.com/Szymkówka-Bieszczady-Cisna-167484346616763

 

 

Nocleg u Markuców w Zawozie nad Zalewem Solińskim

noclegi w bieszczadach zawoz 41
Nocleg w Zawozie to dobre miejsce na lato, oraz dla wszystkich, chętnych poznać okolice Zalewu. W połowie drogi miedzy wschodnim wybrzeżem pełnym tętniącej życiem natury, a zdrojowym nabrzeżem na zachodzie. Zaletą noclegu jest lokalizacja, ceny no i fakt, że udostępniane są osobne domki zapewniające swobodę wypoczynku.

Ten adres znam od swojej drugiej podróży w Bieszczady. Vis a vis kościoła, agroturystykę prowadzą ludzie z krwii i kości Bieszczadzcy. To właśnie podczas noclegu w Zawozie jechałem pierwszy raz na oklep po Bieszczadzkiej łące. Licznych wspomnień przybywa a wszystkie wiążą się z serdeczną gościną. 

Tel 501 316 228, (013) 469 27 21
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zawóz 41

http://zawoz41.pl

 

Nocleg w Kolibie pod Caryńską

noclegi w bieszczadach koliba pod carynska
Absolutną i najważniejszą zaletą obiektu to miejscówa. Widoki fantastyczne. Gospodarz  to z krwii i kości turysta, zawsze chętny na wieczorne biesiady i pogawędki. Ceny umiarkowane.

Przy pierwszych wizytach w Kolibie witała mnie czarnooka gospodyni. Wnet przyszła zmiana gospodarzy, Tomek szybko przełamał fakt, że jest nowy. Wiele moich studenckich wypadów plecakowych konczyło lub zaczynało się w Kolibie. Doszło do tego że na pytanie "a po ile gleba?", Tomek, stojąc tyłem do okienka odpowiadał "po tyle samo Pyrusie jeden". Zawsze znalazłem tu suchy i bezpieczny kąt, choć często pojawiałem się w połowie ostatniej połówki. Na ogół sam też zasypiałem ostatni :-) 

Gościnę Tomka kojarzę z niekończącą się chęcią gawędy, gitarą. Choć Koliba jest względnie nowym i sporym budynkiem, ciągle panuje tu atmosfera starego schroniska. 

Tel: 13 461 18 48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Caryńskie 1 

http://koliba.bieszczady.pl

  

Nocleg w Grzechowisku w Wetlinie

noclegi w bieszczadach grzechowisko wetlina
Dom wypoczynkowy, z którego wiele razy obierałem turystów na wycieczki. Standard wysoki. Pozytywnie wyróżnia się tu lokalizacja. Niby głośna Wetlina, ale na uboczu, w zaciszu, ponad wsią. Ładny widok. Ceny wysokie, ale jak na Wetlinę standardowe.

O obiekcie wiem tyle, że wszyscy turyści których woziłem na Bieszczadzkich Wycieczkach byli zadowoleni z pobytu i względnie wysokiego standardu. Polecam przez pryzmat licznych, pozytywnie wypowiadających się turystów, których z Grzechowiska odbierałem osobiście.

Tel 506 873 869
Wetlina 130

http://grzechowisko.pl

 

Hotel Arłamów

noclegi w bieszczadach hotel arlamow
Kwintesencja bieszczadzkiego splendoru. Lotnisko, hotel, spa i Bieszczady w wydaniu de luxe.

Tu od siebie nie dodam nic. Jako osoba ceniąca sobie warunki trapersko- leśne, nie wiem nic o tym obiekcie. Czasem, kiedy ktoś jedzie w Bieszczady nie tylko dla konktaktu z naturą, ale też po to aby nie musieć się niczym martwić. Dość powiedzieć, że nawet sam ex Presidente nie narzekał na obsługę obiektu, a od jego ostatniego pobytu standard się znacznie podniósł.

Tel: 13 443 10 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Arłamów,

http://www.arlamow.pl

 

 

Chatka na końcu świata w Starym Łupkowie

noclegi w bieszczadach chata na koncu swiata w starym lupkowie
Jedno z moich ulubionych miejsc. W Łupkowie nie ma nic. Spokój, cisza, gościnna domowa atmosfera oto główne zalety Łupkowa. Superowe miejsce aby wypocząć od miejskich trudów. Ceny budżetowe.

Obiekt biegunowo odległy od standardu Arłamowa. Jest tyle co powinno i nic ponad to co konieczne do podziwiania przyrody. Wypoczynek może wiązać się z chodzeniem do studni czy pomocą w zbieraniu grzybów. Entuzjaści lenistwa mają do dyspozycji niekończące się łąki. Chatka w niepozornym miejscu często odwiedzana jest przez naturalnych gospodarzy lasu. Sam obiekt przez swój traperski charakter jest autentyczną ostoją tego, czym dawniej zasłynęły Bieszczady.
Gospodarzy poznałem na początku swojego dłuższego pobytu w Bieszczadach. Ludzie uczciwi, pracowici i nieco z korbą w głowie do czynów zwariowanych. To z nimi wykonałem większość najbardziej pierdolniętych zdjęć w Bieszczadach. Marcin wiózł mnie do Leska jak przypadkowo jebłem się siekierą w nogę i to z Marcinem zaliczyłem najsroższe wklejenie Land Rovera, które skonczyło się rozsadzeniem chłodnicy. Karolina natomiast nie zaśmiała mi się w twarz, czytając szczotę przewodnika i to z Karoliną utknąłem autem na środku prostej drogi na środku łąki. Jako gospodarze ludzie gościnni towarzyscy i niezawodni.

Tel: Marcin 570974539, Karola 505826103,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
S
tary Łupków,

www.facebook.com/ChatkaNaKoncuSwiataWLupkowie

 

 

 

Karczmy i knajpy w Bieszczadach, gdzie napchasz kałdun i pohulasz przy kielichu.. 

niebawem  : - )

 

 

 

Zamów przewodnik po Bieszczadach!

Przekonaj się, że „Nieodkryte Bieszczady istnieją naprawdę”.