Bieszczady mapa kompletna

Kupujesz mapę bieszczad, najlepszą. Wydajesz dychę, dwie i dostajesz do ręki papier, z którym nie wiesz co zrobić. Liczne oznaczenia na Bieszczadzkiej Mapie mówią Ci zupełnie nic. W głowie pustka, bo skąd tu wiedzieć gdzie iść, gdzie jechać? No i jeszcze jedno: jak raz wybierzesz sobie swój cel wyjazdu, schowasz Mapę Bieszczad do kieszeni to po chwili znów musisz tego miejsca szukać. 

Wydawcy Bieszczadzkich Map prześcigają sie w ilości detali, ale zapominają o jednym- takie mapy czyta się dobrze przy piwie, a nie w czasie wędrówki lub jazdy autem. 

Dobra Mapa Bieszczad to taka, na której jasno widzisz cel podróży! 

Stworzę taką mapę dla Ciebie. Tak, dobrze napisałem- nie stworzyłem, ale stworzę. W czasach kiedy otacza nas tania tandeta produkowana na masową skalę ja oferuję Tobie mapę dedykowaną dla Ciebie! 

Bieszczadzka Mapa Ruthenus`a - matryca dla oferowanej mapy dla Ciebie!

Mapę Ruthenus`a wybrałem z kilku powodów i jeśli serio chcesz wiedzieć to zapraszam na recenzję tej mapy >>tutaj<<. W skrócie, to jest serio najlepsza Mapa Bieszczad jaką znam, no i sam na niej poznawałem te góry. Na bazie Mapy Bieszczad od Ruthenusa proponuję Tobie następujące oznaczenia:

Kolor niebieski na Bieszczadzkiej Mapie to punkty widokowe.

Ze wszystkich znanych mi punktów widokowych wybiorę Tobie trzy. Będzie tam spokój, bo na punktach widokowych najważniejsze jest to, aby nie musieć krzyczeć na pokaz "o kurwa!" tylko móc w ciszy zapalić szluga i podumać. Spokój na punktach widokowych to wartość bezcenna dla chyba wszystkich. Na oznaczonej przeze mnie Mapie Bieszczad znajdziesz punkty widokowe o których nie przeczytasz u Pascala czy w jakimś innym przewodniku z empiku. Wszystkie punkty widokowe są powszechnie dostępne i to przez cały rok. 

Mapa Bieszczad pobazgrolona kolorem zielonym to rezerwaty przyrody.

Albo jakieś inne przyrodniczo atrakcyjne miejsca. Na bieszczadzkiej mapie oznaczam trzy przyrodnicze atrakcje Bieszczad. I szlus. Czasem nie chce się chodzić per pedes, wtedy ciekawe są dolinki, lasy i to co skrywają. Czasem oznaczę miejsca które chętnie odwiedzają żubry, innym razem rezerwaty przyrody nieożywionej. Bieszczady to miejsca mocno zalesione, często łatwo jest nieświadomie ominąć jakąś przyrodniczą atrakcję, która jest niewidoczna pomiędzy drzewami. Moje oznaczenia na Bieszczadzkiej Mapie sprawią, ze nie przegapisz ciekawostek przyrodniczych!

Kolor czerowny na Mapie Bieszczad to bieszczadzka historia

Ciekawe pomniki to oczywiste miejsca pamięci o historii Bieszczad- jednak są często pomijane w przewodnikach. Wiele miejsc wartych upamiętnienia nie mają swoich pomników: miejsca walk z upa, miejsca bitew z I Wojny Światowej to tylko przykłady, jest ich dużo więcej. Innymi miejscami związanymi z historią są Bieszczadzkie Kapliczki leśne i przydrożne tak często omijane i ignorowane przez turystów. W Bieszczadach jest masa pojedynczych grobów, cmentarzy, ruin cerkwii, które są oznaczone na mapach, ale praktycznie niewidoczne. Moje oznaczenia na Bieszczadzkiej mapie zobaczysz od razu- będą trzy! 

Kulinarna Mapa Bieszczad - kolor żółty

Bieszczady to nie tylko połoniny, błoto, żubry, rysie i niedźwiedzie. Po aktywnym dniu warto jest dobrze zjeść. Na każdej mapie oznaczę miejsca gdzie zjesz dobrze. Przyznam, że widząc jak niektórzy "restauratorzy" traktują turystów swoim pożal się boże menu, od dawna chciałem zrobić taką mapę, na której zaznaczę solidnych kucharzy. Większość z nich to dziś moi serdeczni znajomi, którzy właśnie przez talerz zyskali sobie moją sympatię i uznanie. Część miejsc to jak wspomniałem bieszczadzkie knajpy a niektóre oznaczenia to miejsca gdzie jest palenisko i posiłek przyrządzisz samodzielnie. 

Mapa Bieszczad: strzeż sie koloru czarnego! 

Wszystkim życzę udanego pobytu w Bieszczadach więc umieściłem jeszcze jeden kolor oznaczeń: kolor czarny. Tym kolorem oznaczam miejsca, które odradzam turystom: lokale gastronomiczne, dziwne parkingi, noclegi, miejsca z różnych powodów takie, których dobrze jest unikać.

Zamów indywidualną mapę Bieszczad


 

 

Indywidualna Mapa Bieszczad: skąd ten pomysł? 

Indywidualne Mapy Bieszczad są ze mną od początku Bieszczaadzkiej Przygody. Na kolejnych wydawnictwach znajomi rysowali mi miejsca warte odwiedzenia. Często były to nie lada wyzwania, bo mimo precyzyjnego określenia punktu na mapie, w terenie, w gęstych krzakach nic nie było widać i niesposób było znaleźć celu podróży. Pamiętam, że jednego obiektu szukałem trzy lata! Nie codziennie oczywiście, ale przez trzy lata, przynajmniej jeden dzień każdego wyjazdu w Bieszczady poświęcony był odnalezieniu jednego miejsca noclegowego. Udało się go odnaleźć dopiero zimą, kiedy gęsta roślinność nie skrywała celu podróży.  Gdybym miał mapę bez oznaczeń rozrysowanych przez znajomego- nigdy bym tegoż obiektu nie znalazł. 

W czasie poznawania Bieszczad, zawsze w kieszeni miałem mapę z notatkami. To normalne, że kiedy wyrusza się w podróż, na mapie zaznaczony jest jej cel i planowany przebieg. 

Mapa Bieszczad na wycieczkach - oznaczenie celu i trasy

Praktycznie każda wycieczka "Bieszczady według Barnaby" odbywała się z wykorzystaniem mapy. Pokazywałem propozycję odwiedzanych miejsc i sugerowaną trasę. Często w czasie wycieczki pojawiały się pytania, których odpowiedź znajdowała się na mapie. Turyści pytali o inne, podobne miejsca widokowe czy miejsca atrakcyjne historycznie lub kulturowo. Mapa pomagała odnieść się do skali jakiegoś miejsca lub odległości. Bardzo często turyści sami oznaczali na mapie przebieg trasy, albo prosili mnie o to po wycieczce po Bieszczadach, chcąc póniej samodzielnie poznawać wybrane miejsca. 

Mapa Bieszczad z indywidualnymi oznaczeniami jest po prostu super!

Zawsze, kiedy dostaniesz mapę z oznaczeniami miejsc- celów podróży, otrzymasz wyzwanie, propozycję fantastycznej przygody. Zawsze kiedy uda się Tobie odnaleźć wskazane na mapie miejsce poczujesz radość z odkrytego skarbu- nowego doświadczenia. 

Zamów przewodnik po Bieszczadach!

Przekonaj się, że „Nieodkryte Bieszczady istnieją naprawdę”.